Barter Nedir?

İşletmelerin ihtiyaç duydukları mal veya hizmetleri para ve takas sistemi ile satın alabilmelerini, aldıkları bu mal veya hizmetlerin bedelini ise kendi ürettikleri mal,hizmetler veya para ile ödeyebilme imkânı sağlayan finansal bir yapıdır.

Barter ile Neler Alabilirim ?

Barter sisteminde ev,işyeri,arazi ve bunun gibi bir çok hizmeti bulabilirsiniz.

Heryer Barter Takas Sistemini kullanıyormu ?

Barter takas sistemine dahil olan bir çok firma ile yurtiçi ve yurtdışında mal veya hizmet ticareti yapılabilir.

Barter Nasıl İşler ?

Barter sistemi yaygın bir ticaret olup bu sistem sayesinde nakit veya takas sistemi ile üyelerin birbirinden alışveriş yapmasına imkan tanıyan bir yapıdır.

Kimler Barter Yapabilir ?

Barter sisteminde bireysel veya kurumsal olarak herkes ev,iş yeri,mal ve hizmetlerden yararlanabilir.

Barter Ve Takas ?

Barter kelimesi ingilizcede takas yani değiş dokuş anlamına gelmektedir. Barter iki taraf arasında yapılan ve aynı değerdeki malların değiş tokuşu ile iki tarafında kazançlı çıkmasını sağlayan bir yapıdır.

Neden Barter Yapılmalı ?

Piyasadaki ekonomik şartların içinde bulunduğu olumsuz ve zor durumdan dolayı ticari hayatın sürdürülebilirliğini olumlu yönden etkilemek için takas ve para sistemi ile devreye giren yapıdır.

Barterın Avantajları Nelerdir ?

Yeterli miktarda nakit akışınız yok ise veya elinizdeki mal veya hizmetleri doğru şekilde kullanamıyorsanız Barter bu kısımda devreye girer.Barter sistemi elinizdeki imkanlari kullanarak en kârlı ticareti yapmanızı sağlar.